गठबन्धन समाजवादका निम्ति बाधक होइन साधक हो: माधव नेपाल

काठमाडौँ। नेकपा एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले समाजवादका निम्ति वर्तमान सत्ता गठबन्धन बाधक नभई साधक बनेको दाबी गरेका छन् ।

सोमबार पार्टी निकट नेवास् सङ्घको स्थापना दिवसलाई काठमाडौँमा सम्बोधन गर्दै अध्यक्ष नेपालले यस्तो दाबी गरेका हुन् ।

‘समाजवादका निम्ति यो गठबन्धन बाधक होइन, साधक बनेको छ’, अध्यक्ष नेपालले भने, ‘कम्युनिस्ट पार्टीको प्रधानमन्त्री, लोकतन्त्रको आन्दोलनमा लामो योगदान गरेको कांग्रेस लोकतान्त्रिक आन्दोलनका साथमा रहेको तथा अन्य वामपन्थीले समेत गठबन्धनलाई साथ दिएकाले सरकार गठबन्धन टिकोस् भन्ने पक्षमा रहेको बताए । उनले गठबन्धनबाट अलग हुने र सरकारबाट बाहिरिने कुरा अहिले गर्न नै नसकिने बताए।

‘त्यसैले गठबन्धन र सरकारबाट बाहिर निस्कने भनेको यो पार्टीलाई समाप्त पार्ने षड्यन्त्र हो । यो भनेको दक्षिणपन्थीका सामु घुँडा टेक्ने अवस्थामा पुर्‍याउने कुरा मात्रै हो’, पूर्व प्रधानमन्त्री समेत रहेका नेपालको भनाइ छ ।  साथै उनले नेकपा एकीकृत समाजवादीमा अहिले बेग्लै उत्साहको सञ्चार भइरहेका छ । उनले कतिपय मानिसहरू  निराश हुने गरे पनि त्यो निराशा आशामा बदलिने दाबी समेत गरे ।

उनले भने, ‘हामी गणतन्त्रको आन्दोलनमा लागेका बेलामा केही मान्छे र केही नेताको गीत नै के थियो भने गणतन्त्र नै आउँदैन । गणतन्त्रको कुरा बेकारको कुरा हो । यो सफल हुनेवाला छैन । बयल गाडा चढेर अमेरिका पुग्छु भनेर सोच्नु र राजतन्त्र ढाल्छु भनेर सोच्नु उस्तै उस्तै कुरा हो भनिरहे, गीत गाइरहे । हामीले वास्ता गरेनौ र गणतन्त्र ल्याइछाड्यौ । गणतन्त्र ल्याउने हामी नै हौ ।’


ताजा समाचार